Sprawdzone sposoby na obcierające buty

Chyba każda z nas zadała sobie kiedyś to pytanie: co zrobić gdy obcierają mnie buty? Pewnie większość z nas nie raz i nie dwa, skuszone pięknym kolorem, wyglądem, promocją czy kształtem szpilki, kupiła sobie buty. Podczas przymierzania jakieś takie nie do końca wygodne, lekko niedopasowane, ale przecież przepiękne! Najcudowniejsze na świecie! Wymarzone! Biorę!

Ile z nas przerobiło chociaż raz w życiu taki scenariusz? Świeżo zakupione buty podczas chodzenia uciskały, odgniatały i obcierały stopy, a te bombowe szpilki zdjęłaś ze stóp po dwóch godzinach zabawy weselnej. Gdzie wtedy lądowały? Na dnie szafy? W koszu? Oddałaś je koleżance? Wystawiłaś na aukcji w internecie? A może nadal je masz zakopane głęboko w szafce?

Obcierające buty są zmorą każdej kobiety. Powiem więcej, podejrzewam i śmiało mogę stwierdzić, że pewnie też niejednego mężczyzny. Jak sobie więc z tym poradzić? Czy takie buty, albo właściwie stopy, da się jeszcze uratować?

Odpowiedź brzmi: oczywiście. Poznaj sposoby na obcierające buty, dzięki którym nie będziesz musiała już obklejać swoich stóp niewygodnymi plastrami.

4 sposoby na obcierające buty do zastosowania teraz!

  1. Pierwszy sposób na obcierające buty to kupowanie porządnych butów, w całości wykonanych ze skóry naturalnej, łącznie z „wyściółką”. Skóra ekologiczna powoduje pocenie się stopy, szczególnie w miesiącach letnich, kiedy nosimy je bez skarpetek czy rajstop. Skóra ekologiczna nie pozwala stopom oddychać, potęguje pocenie, a mokra stopa przesuwa się w bucie i staje się bardziej wrażliwa na otarcia. Latem wybieraj espadryle. Jeśli masz buty z syntetyczną wkładką, odwiedź szewca i poproś o wymianę wkładek na skórzane.
  2. Drugi sposób to kupowanie dobrze dopasowanych butów. Buty za małe uciskają stopę i wywołują odgniecenia. Za duże buty pozwalają stopie przesuwać się wielokrotnie, a tarcie skóry o brzeg czy środek obuwia przynosi w efekcie bolesne obtarcia. Szczególnie latem warto zwracać uwagę na to, aby but nie posiadał żadnych uciskających elementów.
  3. Kolejnym sposobem jest podjęcie próby rozciągnięcia zbyt ciasnego obuwia. Na rynku dostępne są specjalne preparaty do rozbijania butów, którymi spryskujemy nasze buty. Na taki zabieg można również oddać buty do szewca. Opcja ta jest z pewnością dużo bezpieczniejsza dla butów. Tego typu naprawy szewskie wykonywane w Warszawie przez firmę sneakersspa są np. bardzo dobrym pomysłem na to by but przestał obcierać. Warszawski szewc sprawdzi się w tym momencie idealnie!
  4. Dobry sposób na obcierające buty to spryskanie stóp talkiem w sprayu. Zapobiega on bowiem ślizganiu się stopy w obuwiu.

Pamiętaj, żeby nie zakładać nowych, dopiero co zakupionych butów na długie, piesze wędrówki czy całonocną imprezę. Nawet najlepszej jakości buty potrzebują czasu, żeby dopasować się do stopy. Warto stopniowo rozchodzić nowe buty, zanim założysz je na długą wycieczkę lub wesele. Zakładając „niepewne” buty, zawsze zabierz ze sobą awaryjne balerinki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *