Czy na czas naprawy przysługuje Ci samochód zastępczy?

Niezależnie od tego jak ostrożnie poruszamy się po drogach, często możemy stać się poszkodowanymi w wypadku czy też kolizji drogowej. Niestety czasami jej skutki mogą doprowadzić do uszkodzenia naszego samochodu w stopniu uniemożliwiającym kontynuowanie jazdy. Konieczne jest wtedy skorzystanie z usługi jaką jest auto zastępcze z OC sprawcy. Jeszcze do niedawna samochody zastępcze z OC sprawcy przysługiwały tylko osobom, które wykorzystywały samochód do prowadzenia działalności gospodarczej, lub takich, które potrafiły udowodnić problem z korzystanie z powszechnej komunikacji miejskiej czy też używały auta do przewozu osób chorych lub niepełnosprawnych. Obecnie jednak są one dostępne dla wszystkich osób, których pojazd uległ uszkodzeniu. Wyjątkiem jest tylko sytuacja, kiedy posiadamy drugi samochód, który możemy użytkować.

Co zrobić kiedy nasze auto uległo uszkodzeniu?

Jeśli nasz pojazd uległ poważnemu uszkodzeniu i musi trafić do naprawy, a nam jest potrzebny samochód zastępczy z OC na terenie Warszawy to ze swoja bogatą siecią wypożyczalni z pewnością ułatwi nam uzyskanie takiego auta. Musimy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach jeśli chcemy wypożyczyć auto zastępcze z OC.

Mimo, że samochody zastępcze z OC sprawcy są dostępne w wielu różnych modelach, to auto, na wypożyczenie którego się zdecydujemy musi być dokładnie takiej samej klasy jak to uszkodzone, czyli jeśli było klasy średniej, to ubezpieczyciel zapłaci tylko za samochód klasy średniej. Pamiętajmy też, że auto zastępcze z OC należy się nam przez cały okres naprawy naszego samochodu począwszy od dnia wystąpienia uszkodzenia i za cały ten okres firma ubezpieczeniowa sprawcy ponosi wszystkie koszty. Oczywiście nie musimy również płacić za taki samochód od razu z własnej kieszeni, wiele wypożyczalni oferuje swoim klientom rozliczenia bezgotówkowe bezpośrednio z ubezpieczycielem.

Niestety, jeśli mieszkamy w małej miejscowości możemy mieć niekiedy kłopot aby szybko uzyskać samochód zastępczy z OC w Warszawie, jako duże miasto z solidną i rozbudowaną infrastrukturą wypożyczalni samochodów i zakładów ubezpieczeniowych, z pewnością znacznie ułatwi nam skorzystanie z tej usługi. Jednak wiele renomowanych ubezpieczalni, może nam bardzo szybko dostarczyć auto zastępcze z OC praktycznie w dowolne miejsce kraju, a ich wykwalifikowani pracownicy zajmą się również załatwieniem wszystkich niezbędnych formalności, łącznie z dostarczeniem naszego uszkodzonego pojazdu do mechanika lub autoryzowanego serwisu. Nam pozostanie więc już tylko spokojnie udać się w dalszą podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *